ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի համատեղ նիստի մասնակիցներն այցելել են Հաղթանակ զբոսայգի
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ նիստի նպատակով Երեւանում գտնվող ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունը` կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի գլխավորությամբ դեկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի եւ հայ խորհրդարանականների ուղեկցությամբ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի:
Հայ եւ ռուս խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել Անհայտ զինվորի շիրիմին եւ հարգել Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների հիշատակը: Հյուրերը եղել են նաեւ «Մայր Հայաստան» ռազմական թանգարանում:

Участники совместного заседания Постоянной комиссии НС по внешним связям и Комитета СФ ФС РФ по международным делам посетили парк “Ахтанак”
19 декабря находящаяся в Ереване для участия в совместном заседании делегация Комитета СФ ФС РФ по международным делам во главе с К.Косачевым в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубиняна и армянских парламентариев посетила парк “Ахтанак” (Победы).
Армянские и российские депутаты возложили цветы к могиле Неизвестного солдата и почтили молчанием память павших в Великой Отечественной войне. Гости побывали также в военном музее “Мать Армения”.